Предстоятель відзначив, що поза межами України УГКЦ у багатьох єпархіях і парафіях уже давно живе за Григоріанським календарем.
Щобільше, Блаженніший розповів, що коли був єпископом в Аргентині, то відкрив для себе, що в там у нашій Церкві ніколи не було Юліанського календаря. Наші поселенці як тільки туди приїхали, відразу перейшли на Григоріанський.
Так само у країнах нових поселень: в Італії, Португалії, Іспанії, де є цілі родини, які вкоренилися там, переходять на Григоріанський календар. І це абсолютно нормально, бо в цих країнах ми релігійна меншина і потрібно йти в ритм із тим суспільством.
«Але інша ситуація в Україні, – наголошує Блаженніший Святослав. – Тут питання реформи календаря – це питання, яке роз’єднує, а не єднає. І це кажуть представники і православних, і нашої Церкви. Тому я ще не бачу, щоб ми в найближчій перспективі в Україні зробили масштабну календарну реформу».
Глава Церкви вважає, що календарна реформа – це завжди випробування на міцність. «Навіть ті православні Церкви (Болгарська, Грецька), які її зробили, переживали церковні розколи. Адже завжди є групи, які це не підтримують. Сьогодні в нашому суспільстві існує чимало розколів, чимало роз’єднань, тому ми намагаємося не робити штучних кроків, які би могли ще більше поділити наш народ», – зауважив Предстоятель.
Глава УГКЦ порівняв питання реформи календаря із групою прочан, які здійснюють паломництво… У групі завжди є хтось, хто йде спереду, швидше, і ті, хто позаду, а завдання провідника прощі, щоб усі йшли разом.
«Тим, хто дуже хоче швидкої календарної реформи, кажуть: зачекайте, бо не всі встигають за вами. А тим, хто думає, що календар – це догма віри і щось недоторканне, кажуть, що це так. Не відставайте і ви», – додав Блаженніший Святослав. І підсумував: «Ось так ми паломничаємо. Йдемо разом. Вважаю, Церква не втратить авторитету, коли не гнатиметься тільки за якимось ідеями. Ми дбатимемо про добро людей. Будемо чути перших і останніх».
Департамент інформації УГКЦ